SON YAZILAR
Anasayfa / Apple / iOS 13 ile ilgili önemli bilgiler ortaya çıktı!

iOS 13 ile ilgili önemli bilgiler ortaya çıktı!

iOS 13 ile bir çok özellik gelişecek!

9to5Mac’in yayınladığı rapora göre karanlık modu özelliği iOS 13 ile birlikte kesin olarak gelecek. Söz konusu özellik “denetim merkezi” adı verilen kısımdan kolayca açılıp kapatılabilecek ve aynı zamanda zaman ayarlı olarak çalıştırılabilecek.

Karanlık modu aktif hale geldiğinde ana sayfada bulunan dock yarı saydam ve siyah bir hale bürünecek. Bunun dışında ana sayfada herhangi bir değişiklik göze çarpmayacak. Ancak belirtilenlere göre Apple, karanlık moda uygun duvar kağıtlarını da kullanıcıların hizmetine sunacak ve böylece ana sayfa tamamen karanlık moda uygun hale gelmiş olacak.

Karanlık mod diğer uygulamalarla da harika bir uyum içerisinde çalışacak. Örneğin müzik uygulamasının arka planı OLED ekranlarda pil tasarrufu sağlayacak olan siyah renk ile donatılacak. Menü çubukları ise ana sayfada bulunan dock gibi yarı saydam siyah renge bürünecek.

iOS 13 ile birlikte gelecek arayüz yeniliklerden biri de ekran görüntüsü (screenshot) alma ekranında olacak. Ekran görüntüsü alma ekranındaki kalem simgeleri yeni bir görünüme kavuşacak ve bu simgeler daha anlaşılabilir olacak. Ayrıca özelliğe bir kaç yeni kalem tipi de güncelleme ile birlikte eklenecek.

Tüm bunların yanında “iPhone’umu Bul” ve “Anımsatıcılar” uygulamalarının da değişeceğini ve yenileceğini belirten 9to5Mac, daha bir çok özelliğin iOS 13 ile birlikte cihazlara ekleneceğini belirtti.

Hakkında Yasin Ogün ÇİL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir